Nedejte se nachytat! Poradíme při koupi techniky

- Komerční sdělení -spot_img

Chytáky mobilních operátorů, překvapivě levné mobily i různé triky v akciových letácích.

Za rohem jsou Vánoce, hlavní nákupní sezóna roku je v plném proudu. Pokud se chystáte kupovat elektroniku, prodejci i výrobci si pro vás nachystali několik chytáků.

Jaká jsou rizika akciových letáků?
Naše poštovní i elektronické schránky se v tomto období plní letáky s různými akcemi, slevovými hurikány a cenovými bombami. Pokud v tom umíte chodit, dokážete takto udělat „milionový nákup“ a ještě dlouho přátelům vyprávět, jakou cenu se vám podařilo najít.

Čtěte také:

Byty v City Gate ohromí hlavně prostorem

Mnohem pravděpodobnější ale je, že vás prodejce chytí na udičku a v lepším případě vám pouze vnutí něco, co vlastně ani nepotřebujete. Jindy vás letáková akce dokáže doslova obabrat. Prohlédněte si několik triků, které prodejci techniky před Vánocemi nejčastěji používají.

Nedejte se nachytat! Poradíme při koupi techniky

Do akce už obchodníci nedávají jen kuřecí maso, banány či marmeládu. Často tam naleznete i velmi drahé technologické kousky.

Jak vybrat nejlepší paušál?
Nabídky mobilních operátorů jsou řádně zamotané a vyznat se v nich je často obtížným úkolem i pro profesionály. Je lepší kupovat hned nebo raději ještě chvíli počkat? Vyplatí se paušál s vázaností a akciovým mobilem? Nebo je lepší přejít na předplacenou kartu? Který operátor nabízí největší internetový balíček nebo neomezená volání?

Kolegové ze Živé.sk a MobilMania.sk sesbírali tipy, které vám pomohou při výběru vhodného paušálu.

Které příplatky u notebooků jsou zbytečné?
Plánujete kupovat notebook? Výrobci mají v nabídkách obrovské množství různých modelů, které navíc existují i ​​v desítkách různých konfigurací. Celé situaci také nepomáhá fakt, že často ani samotní výrobci nemají na svých webových stránkách uvedeny všechny konfigurace.

Některé speciálně například připravují i ​​pro konkrétní prodejce, což situaci ještě více zamotává. Když tedy chcete koupit notebook, ani googlení podle produktového označení vám nemusí pomoci. A tak se výběr přenosného počítače stává nejnáročnější technologickou nákupní disciplínou. Podívejte se na pět věcí, za které se u notebooku rozhodně nevyplatí připlácet.

Nedejte se nachytat! Poradíme při koupi techniky
Stojí vám dotykový displej u notebooku za mastný příplatek? Před koupí je třeba si to dobře zvážit.

Jak vybrat herní notebook?
Přenosné počítače s výkonem dostatečným pro hraní moderních her již dávno nejsou jen nesmyslem prezentovaným marketingovými odděleními výrobců. Skutečně můžeme mluvit o herním počítači na cesty, který si kdykoli sbalíte, přenesete a hrajete.

Co ale je třeba od takového notebooku požadovat? Co se vyplatí a co naopak ne? V přehledném článku naleznete několik tipů a triků jak se při koupi nepopálit.

Odkud se berou překvapivě levné mobily?
Pokud si jdete pořídit nový telefon, pravděpodobně se jako první začnete zajímat o jeho cenu. A pak zjistíte, že cena téhož modelu se u různých prodejců může zásadně lišit – často io stovky eur. Důvodů je přitom více; některé jsou nevinné a nehrozí při nich žádné riziko, jindy se ale můžete řádně vypálit.

Nepřehlédněte velký článek, ve kterém kolegové z MobilMania.sk vysvětlují co jsou to repasované mobily, jak funguje prodej chytrých telefonů ze zahraniční distribuce a proč je třeba zbystřit pozornost, když některý prodejce nabízí chytrý telefon bez DPH.

Znáte rizika koupě telefonu z Číny?
Čínští výrobci mobilních telefonů válcují trh. Jejich tržní podíly meziročně rostou raketovým tempem a populární se stávají iu nás. Někteří na to jdou standardní cestou, jiní vsadili na internetový prodej a silné komunity.

Kromě nich ale na trhu působí i desítky méně známých značek, které na Slovensku nemají žádné zázemí a svá zařízení do Evropy posílají prostřednictvím internetových obchodů. Taková koupě se může vyplatit, nese ale s sebou i rizika, která si je před koupí třeba dobře zvážit. Prohlédněte si velký článek, který na jednom místě nabízí všechna fakta a praktické zkušenosti.

Z Číny si umíte nechat doručit krásný exotický telefon, taková volba má ale i svá negativa.

Rovný nebo zakřivený televizor?
Před koncem roku tradičně roste zájem o televizory a mnoho lidí bude řešit jednu poměrně novou otázku – vybrat si rovný nebo zakřivený model? Jaký je vlastně přínos zakřivené obrazovky a v čem mě může omezovat? Je vhodná i pro sledování sportů kdy se za ni rozhodně nevyplatí připlácet?

- Reklama -spot_img
- Komerční sdělení -spot_img

Redakce doporučuje

Články autora